Mevsim Sonbahar

sonbahar

Sonbahar ayları iyice kendini hissettirmeye başladı. Güneşli günler geride kaldı. Artık havalar kapalı durumda. Yine de her şeyin ayrı bir güzelliği var. Sonbaharın güzelliklerinden bir tanesi de ağaçların yapraklarına bakmaktır. Sararmış yaprakların dökülüşünü de izlemek insanda farklı bir duygu oluşturuyor. Sanki kendi içimin de öyle olduğunu hissediyorum sonbahar aylarında. Nasıl ki mevsimler arası bir döngü olduğu gibi insan içinde de böyle bir döngü olduğuna inanıyorum. Sonbahar aylarında içe kapanık oluyorum. Her mevsimin insan içinde yarattığı duygular farklıdır. Farklılıklar aslında güzeldir. Kendimizde bir parça buluruz onlarda.

Özellikle sonbahar aylarında kahve tüketimim oldukça artmaktadır. Bu arada kahve içmeyi çok severim. Uzun bir süredir de şekersiz sade granül ve filtre kahve tüketiyorum. Dışarıda kahve içeceksem filtre kahve tercih ederim. Evde ise granül kahve içerim. Bazen 4-5 kupa içerim bazen de daha fazla içerim. Gece yatmadan da kahve içmeyi severim. Uyku problemim yok bu konuda. O yönden rahatım. Bir diğer husus ise sonbahar aylarında kahve eşliğinde yazılar yazmayı ayrıca seviyor oluşumdur. Yazı yazarken havanın kapalı olması düşüncelerimi yazıya odaklanmamı sağlıyor.

Bu kısımda değineceğim konu ise sonbahar aylarında kitap okuma alışkanlığımdır. Evet, kitap okumayı seven bir kişiyimdir. Kitap okumak insana değer kattığı için kitap okurum. Kitapçıya gidip rastgele kitap seçmem. Kitapçıya gitmeden önce araştırmamı yapar, hangi kitapları alacağıma karar verdikten sonra kitapçıya gider ve o kitapları alırım. Ayrıca kitapçıda farklı kitaplara da bakarım ama fazla zaman ayırmam. Zamanında fazlaca kitap sahibi idim. Daha sonra şehir değişikliği yapacağım için kitaplarımı arkadaşlara dağıttım. En sonuncuya ise bir araba bagajını dolduracak kadar kitap vermiştim.

En son olarak sonbahar mevsiminin tadını çıkarın ve sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın