Hakkında

Öncelikle herkese merhabalar. Blog isminde neden gazete değil de gaste geçtiğiyle ilgili başlayalım. Gazete kelimesi yerine gaste seçimi yapmam aslında sadece bir kelime oyunudur. Bu blog çünkü bir gazete değildir. Samimi bir kelime düşünürken aklımdan gaste geçtiği için kullanmak istedim.

İlk web sitemi 2005-2006 yıllarında açmıştım. O sıralar üniversite son sınıfta okuduğumdan derslere yoğunlaştığımdan siteyle ilgilenememiş ve kapatmıştım. Hatırlarım da internet kafede ilgileniyordum bu işlerle. Eğlenceliydi. Mezun olduktan sonra da bu işlerle fazla ilgilenemedim. İlk blogumu da 2008 yılında açmış daha sonra ilgilenemediğimden dolayı kapatmıştım. Aradan geçen yıllarda ise bu işlerle ilgilenememiştim. İş hayatı başladıktan sonra insanın kendisine de vakit ayırması gerekiyor.

Aradan geçen uzun yılların ardından yeni bir blog projesiyle karşınızdayım. Sabitgaste uzun soluklu olacak bir blog projesi olarak düşünüyorum.

Kitap okumayı seven biri olarak okuduğum kitaplarla alakalı yazılar yazmayı düşünüyorum. Sadece kitap değil elbette. Film ve dizi izlemeyi seven birisiyimdir. Bu konularda kendimce öneriler vermeyi de düşünüyorum.

Amatör fotoğrafçılık tek hobimdir. Gerçi onu da bir süredir yapmıyorum. Fotoğraf makinem bir köşede bekliyor.

Hayatımda öğrenmek istediğim şeylerin başında ise İngilizce gelir. Her zaman İngilizce’ye karşı bir öğrenme isteğim olmuştur. Ama kısıtlı zamanımdan dolayı yeterli vakit ayıramadığım için öğrenme sürecine başlamamıştım. Artık kendime daha fazla zaman ayırabildiğim için İngilizce öğrenmeye en kısa sürede başlayacağım. Sonuçta insanın kendini geliştirmesi gerekiyor. Özellikle yabancı dizileri izlerken alt yazıya gerek kalmadan izlemek güzel olsa gerek.

Blogum bir nevi kendimi geliştirme amaçlı ilerlediğim yolda neler yaşadığımı paylaşacağım bir blog olacaktır. Her zaman yeni fikirlere açığımdır.

Uzun bir yol olacak ama bu yolda emin adımlarla her geçen saniyenin değerini bilerek, kendimi geliştirmek hedefimdir. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Uzun soluklu bir blog olur umarım.