27 Ekim 2018 Tarihli Gündelik Yaşam Arşivim

günlük

Bugün hafta sonu olduğu için sabah 10:30 gibi uyandım. Kahvaltı faslı bittikten sonra bol bol çay içtim. Evet, çay içmeyi çok severim. Daha sonra da bir kupa kahve içtim. Gün içerisinde evde bir takım işler vardı. Evdeki işler bittikten sonra bir kahve molası daha verdim.

Öğleden sonra diş hekimine gittim. Kontrolden sonra eve geldim. Aslında dışarı çıkıp biraz gezmek istiyordum ama vazgeçtim. Eve geldikten sonra blog temasını değiştirmeye karar verdim. Geçen gün bazı temaları not almıştım. Şu an kullanmakta olduğum temayı seçtim. Daha sonra temada gelen yorumda yazar adının yazmadığını fark ettim. Tema sahibi github hesabındaki bazı kodlarda değişiklik yapmış. Onları cpanel üzerinden gerekli değişiklikleri yaptım. Bu sorun da çözülmüş oldu.

Twitter hesabımdan blogumu açmaya çalıştığımda dikkat saldırganlar bilgileriniz ele geçirir gibi garip bir uyarı verdi. Meğersem google hazretleri web sitelerinin ssl sertifikasına sahip olmasını istiyormuş. Ssl sertifikam olmadığı için bilgisayar korsanı muamelesi gördüm. Neyse, bende hosting firması ile iletişime geçtim. Bloguma ssl sertifikası kurdular. Teknik destekleri çok hızlıydı. Ssl ile ilgili ayarları da yaptıktan sonra artık blogum sıkıntısız oldu.

Biraz sonra da netflix’te marco polo izleyeceğim. İlk bölümüne biraz baktım. Beğendim diyebilirim. Belki de bir film izlerim. O an ki durumuma bağlı. Bugünlük bu kadar.

“27 Ekim 2018 Tarihli Gündelik Yaşam Arşivim” için 2 yanıt

    1. İlk kurduğum tema daha görseldi. Bu tema daha güzel fakat mobilde bir hata var sanırım. Düzeltmeye çalışacağım. Yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın